ADVISORY BOARD
Sister Robbie R. Pillow, PGWM Chair
Bro. Andrew Jackson (232) PGDM
Sis. Eva Drain (136), PGWM
Sis. June E. Jones, PGWM
Bro. Willie L. Jackson, PGWP
Bro. Cedric J. Bailey, PGWP
PGDM Honorable Arvin W. Glass, PGM
EXECUTIVE BOARD MEMBERS
Sister Thelma Batson
Sister Marva McGee
Bro. Antwon Miller (358)
TRUSTEES
Bro. Harold Evans (5), Chair
Sister Kay White
Sister Shanavika Davis-Jackson
ACCOUNT/BUDGET/FINANCE
Sis. Darneasha C. Pickett, HGAM Chair
Sis. LaCreisha Kennedy, HGT
Sis. Lena Miqui, HGS
Bro. Jonas Oglesby
Brother Andrew Jackson PGDM
OTHER APPOINTED OFFICERS
Sis. Bessie Simms, Grand Lecturer (East & Middle)
Sis. Chandra McKinner, Grand Lecturer (Memphis & West)
Sis. Catrena Lawrence, Assistant Grand Secretary
Sis. Carmanelette Rawls, Assistant Grand Treasurer
Sis. Willie Mae Hill, Grand Warder
Bro. Grand Sentinel
Bro. Roger Thompson (62), Grand Sentinel Emeritus
Sis. Lena Baker (105), Grand Chaplain
Sis. Beverly Staten (22), Grand Assistant Chaplain
Sis. Wanda Grissom (191), Grand Marshal
Sis. Anetta Pickett, Grand Marshal
Sis. Crystal E. Banks, Grand C.C.F.C
Sis. Jennifer Ross-Frierson, Grand Publicist
Sis. Cecilia A. Showers, Grand Historian
Sis. Martha J. Smith, Grand Historian
Sis. Mary Brown (114), Grand Sunday School Supervisor
Bro. Cedric J. Bailey, Grand Assistant Sunday School Supervisor
Sis. Alfreda Pierce, Grand Choir Director
Sis. Crystal Brown (4), Grand Musician
STAR POINTS
Sis. Regina Elam, Grand Adah
Sis. Natisha Gaither, Grand Ruth
Sis. Mary Halliburton, Grand Esther
Sis. Tamitha Meeks, Grand Martha
Sis. Thelma Batson Grand Electa
ALTERNATES
FLAG BEARERS
Sis. Lisa Bullard, Grand Christian Flag
Sis. Dana Tillison, Grand U.S. Flag
Sis. Mary Moore, Grand O.E.S. Flag
TEAM CAPTAINS
Sis. Martha M. Sawyer, Administrative Degree Team Captain
Sis. Cassandra Osborne, O.E.S. Team Captain
Sis. Sharon Franklin , Chapter of Sorrow, Team Captain
Sis. Paula K. Ownens, Excelsior Purple Gems, Co-Chair
Sis. Georgia Walters, Excelsior Purple Gems, Co-Chair
GRAND STANDING COMMITTEES
CONSITUTION AND BYLAWS
Sis. Crystal E. Banks, Chair
Sister Eva Drain
Sister Peggy Wilson
Brother Wendell E. Hussey
SUNBEAM ORGANIZER & SUPERVISORS
Sis. Martha J. Smith, Grand Sunbeam Organizer
Sis. Kimberly Shropshire, Grand Sunbeam Supervisor
APPEALS & GRIEVANCES
Sis. Linda Carpenter, Chair
Sister Johnnie Boyd
Sister Joycie Glenn
Sister Essie Patterson
Sister Hazel Thompson
DRILL TEAM CAPTAINS
Sis. Martha M. Sawyers, Administrative Degree Team Captain
Sis. Georgia Walter, Excelsior Purple Gems, Co-chairperson
Sis. Cassandra Osborne , Order of Eastern Star
Sister Sharon Franklin , Chapter of Sorrow
WAYS and MEANS
Sis. Sophia Wilson, Chair
Sis. Katie Wilson, Co-Chair
Sister Nicole Brown
TREASURY CONSULTANT
Sister Gloria D. Bridges
DISPENSATIONS
Sister Georgia Walters , Chair
Sister Georgia Walters
Sister Daryle Jackson
AID TO BLACK COLLEGES
Sis. JoAnn Pettus-Mayes, Chair
Sister Ruby Merriweather (1)
Sister Patricia Webster
Sister Sharri D. Rubin
Sister Rhonda Norris (106)
SCHOLARSHIPS
Sister Charline Simmons (105), Chair
Sister JoAnn Pettus-Mays
Sister Elenora Mallory (148)
Sister Nicole Johnson
Sister Patricia Webster
Sister Katie Wilson (61)
Medical Unit
Sis. Samantha Agee, Chair
TIME & RULES
Sister Julie McClain, Chair
Sister Nicola Brown
Sister Dana Careathers
Sister Melinda Aaron
Sister Patricia Webster
RESOLUTIONS
Sister Lula Warren, Chair
Sister Marie Berkley
Sister Eva Drain
NATIONAL ADVANCEMENT FOR COLORED PEOPLE NAACP)
Sister Karen Cramper
Sister Katie Wilson
Sister Michelle Lattimore
AUDIT COMMITTEE
Sis. Cecilia A. Showers, Chair
Sister Donna Berkley
Brother Andrew Jackson (232)
CREDENTIALS
Sis. Marsha Woodall, Chair
Sister Brenda Jackson (73)
MEMBERSHIP COMMITTEE
Sister Martha M. Sawyer
Sister Melissa Partee-Bledsoe
Sister Ardree Studdard
JURISPRUDENCE
Sis. Darneasha C. Pickett
Brother Harold Evans (5)
Sister Valencia Dubose
Sister Josie Banks
Sister Beverly Moore
SPECIAL SERVICES
Sister Veronica Gibson
Sister Brenda Jackson
CONDOLENCES
Sister Mikita Brown (284)
RELIEF
Sister Frances Neal (87)
Sister Deborah Bobo
Sister Nichole Anderson Davis
SUPPLIER
Sister Alisha Senter
MEMPHIS SUPPLIER
Sis. Beverly Moore (118)
Sis. Shelia Snow (118) Assistant
Grand Photographer
Sis. Paula Moss Davis, Chair
Circle of Queens
Her. Bessie Simms- Most Ancient Grand Matron
RM. Anetta Pickett, Royal Grand Perfect Matron
Pr. Martha J. Smith, Grand Princess Captain
LL. JoAnn Pettus Mayes- State Grand Loyal Lady Ruler
Dt. Crystal E. Banks, Imperial Deputy for the Desert